Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Diabeł tkwi w szczegółach czyli klucz do sukcesu w cateringu
(2014-10-07)

Co zrobić, aby odnieść sukces w branży cateringowej? Zasłynąć na rynku najlepszym jedzeniem. Aby tak się jednak stało potrzeba jak najlepszej jakości produktów i składników, dzięki którym nasze potrawy zyskają niezwykły smak i wyróżnią się pozytywnie na rynku. Wybór właściwego dostawcy nie jest jednak łatwy.

Znaleźć firmę, która dostarczy nam najlepsze produkty to nie lada wyzwanie. Warto podejmując decyzję, z kim wejdziemy we współpracę szczegółowo przyjrzeć się oferowanym przez firmę produktom. Przede wszystkim sprawdzić, skąd pochodzą składniki, czy są one naturalne i czy czasami nie zawierają sztucznych barwników i innych chemicznych ulepszaczy. W czasach niezwykłej dbałości o bycie eko i zdrowe odżywianie się, naturalne pochodzenie produktów jest niezwykle ważne i często to właśnie to decyduje, z usług jakiej firmy cateringowej klient ostatecznie skorzysta.

Jakość to jednak jeszcze nie wszystko. Warto też zadbać o to, aby było ciekawie i kolorowo. Klienci lubią jeśli coś jest ładnie podane albo po prostu przykuwa wzrok. Warto więc znaleźć dostawcę, który zaoferuje nam takie produkty, które nieco urozmaicą naszą ofertę, a w dodatku będą się ładnie prezentować. Firma ale-raj.pl oferuje np. liczne rodzaje bakalii czy egzotycznych przypraw. Do tego np. orzechy nerkowca z czekoladą i chilli, orzeszki ziemne z wasabi, ziarnka kawy w czekoladzie czy coraz to popularniejsze migdały. Nieco koloru na stole dadzą nam owoce. I tutaj wybór również jest bardzo duży: jabłka z cynamonem, figi i śliwki w czekoladzie czy truskawki z kakao.

Do wyboru mamy też liczne rodzaje herbat i kaw m.in. herbaty czarne, zielone a nawet turkusowe oraz ciekawie brzmiące Tropikalne Źródła, Truskawki w szampanie czy  Smaki Inków. Z kaw godna polecenia jest choćby ta o smaku whisky, francuskiej wanilii, malinowa, bananowa czy rafaello. Zdecydowanie jest w czym wybierać i każdy zapewne znajdzie coś dla siebie. 

Często im bardziej egzotycznie, tym lepiej. Także i z tym nie należy jednak przesadzać. Na pewno trafią nam się też klienci, którzy wolą bardziej tradycyjne produkty. Wobec tego wybierając firmę, która dostarczy nam składników, powinniśmy zwrócić uwagę na różnorodność produktów w jej ofercie. Dzięki temu będziemy mogli w przyszłości zaspokoić gusta najbardziej nawet wybrednych klientów. Dobrze jeśli dostawca oferuje np. także różne dodatki, a nie tylko produkty spożywcze np. zapachowe świece, kadzidła, ozdobne pudełka czy bambusowe zaparzacze do herbaty. To pozwoli nam w przyszłości lepiej obsłużyć naszych klientów, dodając im od siebie coś ekstra.

Bardzo ważne oczywiście są też ceny, warto więc zobaczyć na stronie dostawcy czy np. oferuje jakieś zniżki, z których będziemy mogli skorzystać. Sklep internetowy ale-raj.pl np. dostarczy nam gratis zakupy powyżej 150 zł. Często będziemy też mogli liczyć np. na jakieś dodatkowe produkty, jako prezent do każdego zamówienia.

Dobrze także jeśli oferta będzie indywidualna i dostosowana specjalnie dla nas, dając możliwość uzgodnienia z dostawcą każdego szczegółu.

Ostatnie lecz nie mniej ważne jest doświadczenie, jakie firma posiada na rynku, dotychczasowe opinie na temat jej działalności czy dbałość o klienta. Warto zanim zdecydujemy się na długotrwałą współpracę zamówić coś na próbę, aby sprawdzić czy firma wywiązała się z ustaleń a zamówione produkty nie są uszkodzone lub niekompletne.

Jak więc widać wybór odpowiedniego dostawcy to dla każdej firmy cateringowej rzecz bardzo ważna. Warto więc poświęcić trochę czasu, aby znaleźć takie produkty, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania a wzajemna współpraca między firmami będzie bardzo owocna dla obu stron. Bo jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.