Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Rekordowa edycja targów INTERGASTRA w Stuttgarcie odzwierciedliła pozytywny nastrój w branży HoReCa.
(2014-02-11)
Tegoroczna – 27. edycja jednej z największych i najważniejszych imprez wystawienniczych branży HoReCa w Europie – targów INTERGASTRA w Stuttgarcie okazała się rekordowa, zarówno jeśli chodzi o ilość uczestników jak i zajętą powierzchnię wystawienniczą. INTERGASTRA w 2014 roku została po raz pierwszy zorganizowana na powierzchni 100.000 m2, zajmując tym samym całą powierzchnię wystawienniczą, jaką dysponują Targi Stuttgarckie. Większa powierzchnia targowa była związana z większą liczbą wystawców – w targach wzięło udział w sumie około 1.300 firm (w 2012 roku:1.200), które zaprezentowały swoją ofertę przeznaczoną dla branży gastronomicznej, hotelarskiej, cukierniczej, cateringowej oraz lodziarskiej. Zadowolenie wystawców było w szczególności wywołane dużą frekwencją ze strony gości odwiedzających targi. Na tegoroczną edycję przybyło bowiem prawie 90.000 zwiedzających z 45 krajów (w 2012: 85.000).

Targi INTERGASTRA wykazują stałą tendencję wzrostową, z każdą kolejną edycją przyciągając coraz więcej uczestników. Odwiedzający doceniają szczególnie obszerny zakres tematyczny prezentowany przez wystawców oraz atrakcyjny program ramowy, obejmujący liczne konkursy, ciekawe dyskusje ze specjalistami i interesujące prezentacje związków branżowych. Te dwie sfery idealnie się uzupełniają, co stwarza niepowtarzalną atmosferę do rozmów i nawiązywania kontaktów handlowych. Dodatkowe prezentacje obejmujące inne branże – hotelarstwo (Fokus Hotel), lodziarstwo (Gelatissimo), oraz cukiernictwo i kawiarstwo wzbogacają prezentację gastronomiczną, dzięki czemu targi prezentują pełen ogląd branży HoReCa.

Pozytywny nastrój i optymizm w wielu branżach gospodarki niemieckiej przeniósł się również na gastronomię i hotelarstwo. Odzwierciedleniem tego była tegoroczna edycja INTERGASTRY. Wystawców cieszyła nie tylko olbrzymia ilość gości targowych, ale również ich fachowość i gotowość do inwestycji. Aż 84% zwiedzających przyznało, że planują inwestycje i to w najbliższym czasie.

Bogata oferta wystawiennicza zaprezentowana podczas tegorocznej edycji, była źródłem zadowolenia odwiedzających. 86% gości oceniło ją jako pełną i wystawiło targom najwyższe noty, jednocześnie 82% gości zadeklarowało od razu chęć odwiedzenia kolejnej edycji targów.

Kolejna edycja INTERGASTY odbędzie się w terminie 20 – 24 lutego 2016 w  Stuttgarcie.

Więcej informacji na temat targów uzyskają Państwo w biurze Przedstawicielstwa Targów Stuttgarckich w Polsce, tel.: +48 22 620 71 98, +48 620 72 98, E-mail: karas@eurotargi.com, kuzmiska@eurotargi.com.

Aneta Kuźmińska

Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce