Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Profesjonalny catering może poprawić wizerunek firmy!
(2020-02-24)

 

catering240222020.jpg

Coraz więcej firm decyduje się na usługi cateringowe na organizowane przez siebie wydarzenia. Profesjonalny catering niesie ze sobą wiele korzyści!

Konferencje, szkolenia, bankiety czy akcje promocyjne – to tylko niektóre wydarzenia, podczas których sprawdzi się profesjonalny catering. Usługi cateringowe są dzisiaj wybierane coraz częściej. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Z tego artykułu możesz dowiedzieć się:

- Na czym polega obsługa cateringowa?
- Kiedy warto zdecydować się na catering?
- Odpowiednie menu na wydarzenie – jak je dobrać?
- Jakie są główne zalety cateringu dla firm?

Na czym polega obsługa cateringowa?
Obsługa cateringowa, w skrócie catering, to nazwa usługi polegającej na dostarczaniu gotowych posiłków we wskazane miejsce. Usługi te świadczone są przez firmy cateringowe. Są to firmy gastronomiczne, które dysponują odpowiednim zapleczem przeznaczonym do szykowania różnego rodzaju posiłków na zamówienie klienta.

Catering to bardzo dobry wybór na różne imprezy, a także inne wydarzenia. Chętnie wybierany jest na przyjęcia okolicznościowe, na przykład urodziny, rocznice czy wesela, ale również skierowany jest on do firm.

Taka obsługa cateringowa niesie ze sobą szereg korzyści, które powodują, że zlecający je klient biznesowy może zapewnić wszystkim swoim gościom maksymalną satysfakcję. Kiedy warto zamówić catering?

Kiedy warto zdecydować się na catering?

Catering w biznesie to usługa ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem. Kiedy najczęściej jest ona wybierana?

Obsługę cateringową można zamówić między innymi na:

- konferencje
- szkolenia
- bankiety
- kongresy
- imprezy integracyjne
- akcje promocyjne
- targi branżowe
- przerwy kawowe
- lunche biznesowe
- i inne spotkania firmowe

W trakcie tych, a także wielu innych wydarzeń biznesowych firma cateringowa będzie mogła dostarczyć wyśmienite posiłki, a także będzie mogła ona zaoferować dodatkowe usługi, na przykład obsługę kelnerską, wynajęcie mebli eventowych.

Odpowiednie menu na wydarzenie – jak je dobrać?

Profesjonalny catering to szeroka gama wysokiej jakości posiłków, które przeznaczone są dla najbardziej wymagających gości. Dzięki odpowiednio dopracowanemu menu firma może zadbać o swój wizerunek!

Najczęściej firma cateringowa może zaproponować swoim klientom różne pakiety składające się z dań tworzących menu, ale również można dobierać je indywidualnie. Rodzaj posiłków selekcjonowany jest wtedy w zależności od konkretnego wydarzenia, na przykład inny catering dedykowany jest na luksusowe bankiety, natomiast inny na lunche biznesowe.

W menu firmy cateringowej można znaleźć nie tylko dania kuchni polskiej, ale również są to posiłki reprezentujące wiele innych kuchni świata! Kuchnia grecka, włoska, amerykańska, francuska, japońska czy też hiszpańska to jedynie kilka z dostępnych propozycji.

Najczęściej zamawiany jest tak zwany stół szwedzki z estetycznie prezentującymi się przekąskami na słodko i na słono, ale także klient może wybrać kompleksowy catering obiadowy czy kolacyjny serwowany do stołu. Istnieje także możliwość przygotowywania napojów oraz posiłków na miejscu, na przykład w formie grilla czy drink baru.

Jakie są główne zalety cateringu dla firmy?

Catering dla firm to szeroka gama zalet, które powodują, że taka obsługa jest obecnie bardzo popularna.

Wśród najważniejszych zalet cateringu firmowego znajdują się:


- profesjonalna obsługa gastronomiczna wydarzenia
- dostęp do szerokiej gamy pysznych potraw na różne okazje
- przystępna cena posiłków
- lepszy wizerunek firmy w ocenie jej klientów, kontrahentów, pracowników
- dodatkowe usługi do wyboru, na przykład obsługa kelnerska, wynajem mebli eventowych

Podsumowując, oferowany dla firm catering biznesowy to zatem bardzo korzystna propozycja na wiele różnych wydarzeń biznesowych. Dostępna w tej właśnie formie obsługa to gwarancja profesjonalnego, a przy tym także korzystnego cenowo wydarzenia o zróżnicowanym zakresie – nawet do tysiąca gości!