Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Jak wybrać odpowiedni catering dietetyczny?
(2018-10-05)

 Zastanawiasz się nad przejściem na dietę pudełkową? Sprawdź na co zwracać uwagę podczas wyboru cateringu dietetycznego.

153822987617534200.jpg

Catering dietetyczny to rozwiązanie, które z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością. Wpływ na tak duże zainteresowanie nadmienioną usługą ma przede wszystkim wygoda. Zamawiając catering dietetyczny nie musimy bowiem poświęcać cennego czasu ani na wyprawy do sklepu spożywczego, ani też na przygotowywanie posiłków. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zdecydowana większość firm oferujących dietę pudełkową posiada w swojej ofercie kilka typów menu. Dzięki temu każdy klient ma możliwość wyboru jadłospisu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że catering cateringowi nierówny. Zanim więc zdecydujesz się na współpracę z jakąkolwiek firmą, w pierwszej kolejności dowiedz się jak wybrać dobry catering dietetyczny.

Lokalizacja firmy

Wybierając catering dietetyczny zwróć uwagę na lokalizację firmy. Ważne, aby świadczyła ona usługi na terenie zamieszkiwanego przez ciebie miasta. Podjęcie współpracy z cateringiem dowożącym jedzenie na kilka dni z góry jest błędem, ponieważ automatycznie pozbawia cię szansy na spożywanie zawsze świeżych posiłków.

Współpraca z dietetykiem

Aby zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych była w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia, powinna ona odbywać się pod czujnym okiem dietetyka. Jeśli dana firma nie gwarantuje możliwości odbycia konsultacji ze wspomnianym specjalistą, to znak, że tak naprawdę nie traktuje swoich klientów poważnie. Polecanym rozwiązaniem jest wybór cateringu współpracującego na stałe z profesjonalnym dietetykiem. Dzięki temu masz pewność, że dieta zostanie poprowadzona w sposób zgodny z potrzebami twojego organizmu i w pełni bezpieczny.

Jakość, a cena

Nie oszukujmy się. Tym, na co zwraca uwagę spora ilość klientów jest głównie cena oferowanych diet. I choć nie mawiamy cię do przepłacania, to jednak nie uzależniaj swojej decyzji wyłącznie od kosztów usługi.  Dość często zdarza się bowiem, że niska cena zestawów jest równoznaczna z niską jakością posiłków. Czy naprawdę wolisz tanie i niesmaczne dania zamiast nieco droższych posiłków, które zjesz ze smakiem i pożytkiem dla swojego zdrowia?

Różnorodność oferty

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne uzależnione jest od kilku czynników, takich jak m.in. płeć, wiek, waga, wzrost, a także poziom aktywności fizycznej. Dobry catering dietetyczny to taki, który umożliwia wybór diety odpowiadającej indywidualnym potrzebom klienta. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na ilość dostępnych typów menu. Ciekawą i mocno zróżnicowaną ofertę posiada catering Przełom w Odżywianiu (www.przelomwodzywianiu.pl). Portfolio produktowe marki zawiera bowiem zarówno diety standard, jak i wegetariańskie, bez laktozy czy też detox.