Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Czym jest zdrowe odżywianie?
(2018-08-08)

Wymagająca praca, stres, zmęczenie i brak czasu to jedne z częstszych przyczyn niezdrowego odżywiania. Skutki takiego jedzenia mogą pojawić się szybko lub dopiero po dłuższym czasie. Bez względu na to, jak nasz organizm toleruje śmieciowe jedzenie, powinniśmy go unikać.

breakfast-21707_1920.jpg

W zdrowym ciele zdrowy duch
To, co spożywamy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli nasz organizm karmimy fast foodami, słodyczami czy wysoko przetworzonymi produktami, to na pewno nie będzie on w dobrej formie. Spożywanie śmieciowego jedzenia prowadzi do wielu chorób i dolegliwości nie tylko ze strony układu pokarmowego. Prowadzenie niezdrowego trybu życiu i niezdrowe odżywianie może skutkować cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą, nadwagą i otyłością oraz ogólnym gorszym samopoczuciem. Jeśli natomiast chcemy cieszyć się zdrowiem, siłą, energią i zgrabną sylwetką, musimy zwrócić uwagę na to, co układamy na naszych talerzach.

Zmiana nawyków żywieniowych
Jeśli do tej pory nie przywiązywaliśmy wagi do tego, co spożywamy, należy to zmienić. Powinniśmy być w pełni świadomi jakie „paliwo” sobie dostarczamy. Jeśli boimy się dużych zmian i mamy wątpliwość, czy sobie poradzimy, możemy zacząć od małych kroków. Na początek zadbajmy o odpowiednią ilość wypijanej wody. Wody, a nie kolorowych, słodkich napojów. Następnie, postarajmy się wyeliminować z naszej diety słodycze i ogólnie cukier. Warto także zaprzestać stosowania wieloskładnikowych kostek rosołowych i przypraw (np. z glutaminianem sodu), słodzików i innych chemicznych dodatków. Warto swoją dietę wzbogacić w sezonowe warzywa i owoce, aby zapewnić organizmowi dostarczenie witamin. Istotna jest także regularność spożywanych posiłków oraz ich kaloryczność. Jeśli sami nie potrafimy lub nie mamy czasu na zgłębienie swojej wiedzy na temat zdrowego odżywiania lub na przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków, możemy skorzystać z cateringu dietetycznego. Są firmy cateringowe (np. Dietykieta), które układają swoje diety zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania.