Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Rola stołu w Sali bankietowej
(2015-10-07)

Przygotowanie się do konferencji, bankietu lub innej uroczystej imprezy jest ściśle związane z jej późniejszym przebiegiem. Na końcowy efekt wpływ mają poszczególne działania, dokonywane już na etapie organizacji. Większość uczestników jako warunek udanej imprezy na pierwszym miejscu wymienia atmosferę jej towarzyszącą oraz wystrój sali. Inni skupiają się na menu, a jeszcze inni na tym, jak i na czym zostały podane potrawy.
Wbrew pozorom na poziom zadowolenia z bankietu istotny wpływ może mieć również stół bankietowy, wokół którego skupiają się uczestnicy.

mabotex.jpg

Wyposażenie wnętrza składa się z różnych elementów, jednak sam stół zwykle nie przykuwa większej uwagi. Istnieją oczywiście wyjątki, gdzie stół może być zabytkowym meblem, który ściśle związany jest z wystrojem wnętrza. Wtedy zazwyczaj staje się elementem, który decyduje o charakterze restauracji czy kawiarni. Stół bez odpowiedniego anturażu nie jest atrakcyjny i nie wzbudza na co dzień szczególnego zainteresowania. Dekorowanie stołu musi być ściśle związane z charakterem uroczystości. Oznacza to, że wymaga nie tylko znajomości sztuki ozdabiania, ale również wiedzy o temacie spotkania oraz o zaproszonych gościach. Podstawowym i najczęściej stosowanym sposobem na upiększenie stołu jest położenie na nim obrusu.

Istnieje wiele rodzajów obrusów, które podzielone są na różne kategorie: ze względu na rozmiar, kształt, typ tkaniny, wzornictwo, kolorystykę czy pełnioną rolę. Od każdego, nawet najmniejszego, elementu wiele zależy i każda z kategorii ma niebagatelny wpływ na końcowy efekt. W inny sposób dekoruje się stoły na wesele pary książęcej, a inaczej na sympozjum lekarskie. Trzeba znać pewne zasady w tym zakresie, gdyż można się po prostu pomylić, a błąd może bardzo negatywnie wpłynąć na całość organizacji takiego wydarzenia, zwłaszcza jeśli wymagane jest przestrzeganie etykiety. Można sobie to dobrze wyobrazić, gdy np. na chrzcinach na stole położy się obrus w ciemnym kolorze. Nie sposób wtedy uniknąć nieprzyjemnych komentarzy.

Wszyscy, którzy mają wątpliwości co do wyboru obrusu powinni skorzystać z rad specjalistów w tym zakresie. Na rynku nie brakuje również firm, do których można zwrócić się o poradę i pomoc. Jedną z takich firm doradczych, a także produkujących obrusy i inne tekstylia restauracyjne i hotelowe na zamówienie jest firma Mabotex. Jej domeną jest dbałość o najwyższą jakość swoich produktów oraz wyśrubowane normy w zakresie obsługi klientów a także przywiązanie do tradycji. Firma wykorzystuje najlepsze nici i tkaniny z odpowiednimi atestami i certyfikatami. Na stronie internetowej można się zapoznać z pełna ofertą firmy: Mabotex.

Obrus to jednak nie wszystko, co składa się na wystrój stołu bankietowego. Bardzo duże znaczenie mają wszystkie dodatki, do których można zaliczyć: sztućce, serwety, kwiaty, świece, owoce, a także odpowiednią zastawę. W tym miejscu podkreślić rolę skirtingów, gdyż dodają one odpowiedniego szyku całości. Powstają ze specjalnie plisowanych materiałów i to z nich tworzy się falbany, dodające uroku i klasy nie tylko samemu stołowi, lecz również całemu pomieszczeniu. W tym zakresie firma Mabotex może pochwalić się oryginalnymi pomysłami. Skirtingi wyposażone są w rzepy, które pozwalają zamocować je do obrusu. Firma oferuje doszywanie na zamówienie ozdobnych lamówek wzmacniających efektowność dekoracji.

Zdobienie stołu to nie tylko wspomniane dodatki do obrusu, ale także istotne elementy praktyczne. Zaliczyć do nich można np. specjalny podkład pod obrus wykonany z grubej wodoodpornej bawełny, która dodatkowo chłonie wodę przez zastosowanie wodoodpornego poliuretanu, absorbującego rozlane płyny oraz chroniącego materiał przed zabrudzeniami. Zastosowanie to także pozwala wyciszyć odgłosy naczyń, które się stawia na stole. Jak widać ma to wielkie znaczenie dla atmosfery uroczystości, gdzie zminimalizowane zostaną uporczywe i męczące dźwięki.

Na wygląd pomieszczenia mają wpływ nie tylko krzesła, stoły, zastawa czy inne detale. Odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni, dobranie dodatków, wybór palety kolorystycznej czy zapewnienie odpowiedniej oprawy muzycznej składają się na idealną salę spotkań. Jednak to „diabeł tkwi w szczegółach”, dlatego nie należy o nich zapominać.