Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
3 Kolory cafe grill&restaurant

3 Kolory cafe grill&restaurant

Poleć nas innym
Marki własne sukcesywnie zdobywają nowych klientów!
(2015-03-31)

Styl życia ludzi zmienia się, a co za tym idzie zmieniają się również preferencje zakupowe. Jeszcze kilka lat temu produkty oferowane pod marą własną sklepu (tzw. private label) nie wzbudzały zaufania, a teraz coraz częściej trafiają do zakupowych koszyków!

system_ifs.jpg

Największą popularnością w Polsce cieszą się obecnie produkty takich marek jak: Tesco, Carrefour, Pilos, Isana czy TIP. Chociaż nadal dla wielu osób własna marka kojarzona jest z synonimem kompromisu, to coraz większy procent konsumentów decyduje się na tej kompromis pójść.

Dlaczego? Bowiem marki własne oferują zazwyczaj dobry jakościowo produkt za niższą ceną. A cena jest czynnikiem, który ma ogromny wpływ na decyzje podejmowane przez klientów. Wpływ mają również „efekty wizualne” – coraz częściej dostrzegamy, że produkty te od strony wyglądu opakowania, a także składu niczym nie różnią się od markowych produktów. Dlatego, jeśli mamy możliwość zakupu dobrego produktu po niższej cenie, robimy to.

Warto również nieco bliżej przyjrzeć się jakości produktów oferowanych pod markami własnymi. Zazwyczaj niską cenę łączymy właśnie z niższą jakością. Jednak nie zawsze musi to być prawda. Produkty private label podlegają również restrykcyjnym przepisom i normom. Przykładem mogą być wymagania, jakie stawia przed nimi system IFS.

Czym jest system IFS?

System IFS  (z ang. International Food Standard) został opracowany na potrzeby auditowania dostawców współpracujących z sieciami tzw. producentów marki własnej. Głównym celem standardu jest potwierdzenie, czy dostawca dostarcza bezpieczny produkt - zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi i normami. W praktyce oznacza to tyle, że jeśli producenci marek własnych chcą swoje towary dostarczać do sieci handlowych - szczególnie na rynek francuski i niemiecki muszą wdrożyć w swoich organizacjach ten system. Dzięki temu konsumenci mogą czuć się bezpiecznie i być pewni, że kupowany przez nich produkt jest wysokiej jakości.